Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun ana sebebi HPV adı maruz human papilloma viröteür. Gayrı bir deyiş ile HPV olarak adlandırılan sima papilloma virüslerinin saik başüstüneğu bir enfeksiyondur. Bahsi güzeşte HPV virüsünün yanü fazla türü mevcuttur. Hpv kısaca Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine neden olur. Siğiller ekseriyetle insanoğluın ten rengine bakılırsa oluşmaktadır. Hemen dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de hak siğil değillerdir. Siğil Kesinlikle Geçer? Normalde siğillerin çokları sima vücudu dâhilin zararlı olmamakta ve herhangi bir sağaltım uygulanmaksızın spontane geçebilmektedir. Bununla yanında huzursuz edici olan ya da genital bölgede çısoy siğillerin ise sağaltım edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit kabil diğer cilt emrazı ile yanında görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt amansız hastalık türleri ile karışabileceğinden yaşa ilgilı seboreik siğil varsa kesinlikle mütehassıs bir cilt doktoruna başvuru edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok zait olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya çıbanladığında hastalar doktora çıbanvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin kenarı sıra kaşıntı, yanma ve kanama kabil sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok sayıda farklı zir türü bulunuyor ve bu türlerden bazıları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere neden oluyor. Ancak bazı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir semptom de ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda cinsî ilişkiye girmek Çok sayıda partnerle korunmasız ilişkiye katılmak Tensel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin yufka olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Ne Hastalıklara Tarik Açar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla hat haristığı sorunların başlangıcında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla yanında rahim ağzı kanseri vakalarının makro kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sıkıntı Yaratır Mı? Gebeliğe ilgilı ekstra bir sorun meydana gelmez. Sadece genital siğillerin bazı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye ilgilı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları makro olan siğillerde bu dert yaşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olabilir Başöğretmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanımıdır. Çünkü HPV virüsü cinsî yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek dâhilin de cinsî ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Hanımefendilerin olabildiğince çalışkan cinsî yaşlakin çıbanlamadan önce aşı yaptırmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve bay çocuklara aşı konstrüksiyonlması olabilir olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı konstrüksiyonlmadıysa ilerleyen dönemlerde de konstrüksiyonlabilir. 45 yaşına kadar olan hanımlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://4mevsimlastik.name.tr/ https://sirnakwebtasarimseo.name.tr/ https://kahvekonsepti.name.tr/ https://eklentiler.name.tr/ https://pazarlama.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın al